Czego powinna się nauczyć każda mama oraz każdy tata.

http://www.gsk.com.pl/produkty/Bactroban-20-masc-do-nosa.html

Oczywiście macierzyństwo to dla wielu kobiet wyzwanie. Obecnie także dla ojców, bo oni także dość intensywnie uczestniczą w wychowywaniu dzieci, więc w zasadzie powinno się mówić o rodzicielstwie. W każdym razie, zanim rodzice zostaną rodzicami muszą nauczyć się wielu rzeczy o dzieciach. Jedną z nich jest pielęgnacja noworodka.

Okazuje się bowiem, że nie jest to wcale takie proste i wymaga zaangażowania. Nie tylko trzeba na dziecko uważać, ale i należy używać do tego odpowiednich kosmetyków. Oczywiście podstawową czynnością, jeśli chodzi pielęgnowanie noworodka jest kąpiel. Dzieci powinno się kąpać raz dziennie, w odpowiedniej wodzie. Kiedyś wystarczyło zanurzyć łokieć żeby sprawdzić jaką woda ma temperaturę, dziś mamy różne urządzenia do pomiaru, bardzo nowoczesne i specjalistyczne termometry, których oczywiście możemy używać.

Również ważną kwestią jeśli chodzi o kąpiel jest to, w czym dziecko kąpiemy. Jedni używają tradycyjnych wanienek, a inni decydują się na modne ostatnimi czasy wiaderka, w których noworodki pluskają w pozycji takiej, jak u mamy w brzuchu.

Oczywiście pielęgnacja noworodka to nie tylko kąpiel, ale i używanie różnego rodzaju olejków, kremów i balsamów, które mają sprawić, że dziecko ma piękną skórę i nie ma odparzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *