Jak pielęgnować noworodka?

lekarze zalecają branie leku Pumarix przed snem

Bardzo wielu rodziców zadaje sobie to pytanie, zanim jeszcze urodzi im się dziecko. Zazwyczaj zasięgają porad, albo bezpośrednio u osób, które się na tym znają lub czytają mądre książki na ten temat.

Bo przecież takie bezbronne maleństwo musi być trudne na samym początku „do obsługi”. Rodzice boją się, że zrobią dziecku krzywdę podczas kąpieli, więc starają się aby ktoś bardziej doświadczony wprowadził ich w ten skomplikowany świat, jakim jest pielęgnacja noworodka. Często temu poświęcone są także zajęcia w szkole rodzenia, bowiem tam pracują specjaliści, którzy są nam w stanie pomóc, doradzić, a nawet pokazać, jak pielęgnacja noworodka powinna wyglądać.

Czasem przyszli rodzice zdają się na wiedzę innych rodziców, swoich znajomych, rodzeństwa, które już posiada dzieci. Zazwyczaj doradzają im oni, jakich kosmetyków używać dla dziecka i jak je kąpać. Mówią przyszłym rodzicom jaka powinna być wanienka, a także w jakiej temperaturze kąpać dziecko. Oczywiście pokazują jakie kosmetyki do pielęgnacji wybrać. Obecnie na rynku jest bardzo wiele różnych kosmetyków i ktoś, kto się na tym nie zna i nie wie co wybrać, może być lekko zagubiony. Dlatego najlepiej gdy ktoś nam zarekomenduje coś co już sprawdził i ma pewność, że nie zaszkodzi maluszkowi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *