Oczyszczanie cery


Każdy typ cery wymaga właściwego oczyszczania, co jest podstawą prawidłowej pielęgnacji. Oczyszczanie można przeprowadzić zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Po zabiegu lepiej wchłaniają się różne składniki odżywcze. W ciągu dnia na skórze gromadzą się zanieczyszczenia, które stwarzają możliwość rozwoju bakterii. Tylko dzięki regularnemu oczyszczaniu można zapobiec ich rozwojowi.

Oczyszczanie powinno być uzależnione od rodzaju cery. W przypadku cery suchej wskazane jest użycie mleczka. Zawiera ono składniki oleiste, dzięki którym nie przesusza skóry. Mleczko może być używane dwa razy dziennie: rano oraz wieczorem przed pójściem spać. Dla cery tłustej lub mieszanej zalecane są żele. W ich skład wchodzą substancje powierzchniowo czynne, które usuwają bakterie oraz zapobiegają nadmiernemu wydzielaniu łoju. Dzięki oczyszczaniu cery można również usunąć resztki makijażu.

W większości przypadków sprawdzi się także zastosowanie peelingu. Wmasowanie peelingu w skórę sprawia, że martwy naskórek zostaje usunięty. Cera wygląda wówczas na zdrową oraz wypoczętą. Oczyszczanie twarzy można przeprowadzić także u kosmetyczki. W ofercie większości gabinetów kosmetycznych dostępne są takie zabiegi, jak mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny czy zastosowanie kwasów owocowych.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz