Oczyszczanie cery

Każdy typ cery wymaga właściwego oczyszczania, co jest podstawą prawidłowej pielęgnacji. Oczyszczanie można przeprowadzić zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Po zabiegu lepiej wchłaniają się różne składniki odżywcze. W ciągu dnia na skórze gromadzą się zanieczyszczenia, które stwarzają możliwość rozwoju bakterii. Tylko dzięki regularnemu oczyszczaniu można zapobiec ich rozwojowi.

Oczyszczanie powinno być uzależnione od rodzaju cery. W przypadku cery suchej wskazane jest użycie mleczka. Zawiera ono składniki oleiste, dzięki którym nie przesusza skóry. Mleczko może być używane dwa razy dziennie: rano oraz wieczorem przed pójściem spać. Dla cery tłustej lub mieszanej zalecane są żele. W ich skład wchodzą substancje powierzchniowo czynne, które usuwają bakterie oraz zapobiegają nadmiernemu wydzielaniu łoju. Dzięki oczyszczaniu cery można również usunąć resztki makijażu.

W większości przypadków sprawdzi się także zastosowanie peelingu. Wmasowanie peelingu w skórę sprawia, że martwy naskórek zostaje usunięty. Cera wygląda wówczas na zdrową oraz wypoczętą. Oczyszczanie twarzy można przeprowadzić także u kosmetyczki. W ofercie większości gabinetów kosmetycznych dostępne są takie zabiegi, jak mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny czy zastosowanie kwasów owocowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *