Pielęgnacja cery dojrzałej

Wraz z upływem czasu skóra staje się cieńsza oraz mniej jędrna. Pojawienie się pierwszych zmarszczek to wyraźny sygnał do zapewnienia właściwej pielęgnacji skóry twarzy. W pielęgnacji cery dojrzałej bardzo ważne jest dostarczenie aktywnych składników, dzięki którym spowolnione zostaną procesy starzenia się skóry.

Cera dojrzała wymaga zarówno właściwego nawilżenia oraz odżywienia. Kosmetyki przeznaczone do tego rodzaju cery powinny obfitować w takie witaminy, jak witamina A, E oraz C. Regenerująco działa również koenzym Q10 oraz kwas hialuronowy.

Cera dojrzała powinna być szczególnie dokładnie oczyszczana z wszelkich resztek makijażu. Różne pozostałości powodują, że skóra jest poszarzała, a zmarszczki stają się bardziej widoczne. Do demakijażu najlepiej stosować delikatne mleczka, a także płyny micelarne. Osoby z cerą dojrzałą powinny pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry wokół oczu. Jest ona bardzo cienka, przez co zmarszczki w pierwszej kolejności pojawiają się właśnie w okolicach oka. Warto stosować odpowiednie kremy pod oczy, które dostarczą składników odżywczych. Należy również pamiętać o ochronie przeciw słońcu. Nadmiar promieniowania słonecznego powoduje wysuszenie skóry, co z kolei sprzyja powstawaniu zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *