Pielęgnacja cery naczynkowej

Cera naczynkowa jest często podrażniona na skutek m.in. czynników atmosferycznych oraz zmian temperatury. Cechą charakterystyczną tego rodzaju cery jest podrażnienie oraz widoczne naczynka krwionośne. Pielęgnacja cery naczynkowej opiera się na wzmacnianiu naczynek krwionośnych, dzięki czemu zmniejsza się ich widoczność. W preparatach przeznaczonych do tego typu cery zawarte są składniki, które obkurczają naczynka. Wpływają także na rozjaśnienie zaczerwienionej skóry.

Cera naczynkowa często jest nadwrażliwa na poszczególne składniki. Najlepiej stosować zatem kosmetyki naturalne lub z małą zawartością substancji konserwujących. Nie należy używać retinolu, kwasów owocowych czy alkoholu, które dodatkowo podrażniają skórę. Ponadto cerę naczynkową trzeba chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Warto zwrócić uwagę na skład kosmetyków dla cery naczynkowej. Polecane są przede wszystkim ekstrakty z miłorzębu japońskiego czy kasztanowca.

Widoczne naczynka krwionośne można ukryć przy pomocy odpowiedniego makijażu. Najlepiej zrezygnować ze stosowania różu do policzków, które niekorzystnie prezentują się na cerze naczynkowej. Na stan skóry wpływa również dieta. Wykazano, że witamina C działa wzmacniająco na naczynka krwionośne. Z tego powodu warto spożywać duże ilości np. papryki czy owoców cytrusowych, które obfitują w tę witaminę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *