Pielęgnacja cery suchej

Cera sucha jest bardzo wymagająca w codziennej pielęgnacji. Pojawiające się uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia oraz łuszczenia, to swego rodzaju wyzwanie. Gruczoły łojowe pracują z mniejszą intensywnością, przez co na skórze suchej znacznie szybciej widoczne są zmarszczki. Można jednak im zapobiec stosując odpowiednie kosmetyki. Przede wszystkim powinny one wykazywać działanie głęboko nawilżające. Wskazana jest także zawartość składników o właściwościach odżywczych oraz kojących.

Cera sucha wymaga codziennego demakijażu. W tym celu należy stosować gęste mleczko, które dodatkowo nawilży skórę. Działaniem nawilżającym cechują się także odżywki dla dzieci. Po ich nałożeniu należy pozostawić je na skórze nawet przez kilka godzin. W codziennej pielęgnacji do mycia skóry suchej, warto stosować specjalne żele lub pianki. Mydło, ze względu na wysuszające właściwości, nie jest polecane dla cery suchej.

Cera sucha wymaga odpowiedniego nawilżania. Najlepsze są te kosmetyki, które w swym składzie zawierają aloes, witaminę E czy olejki jojoba. Kremy najlepiej stosować dwa razy dziennie. Na dzień można używać lekkiego kremu o działaniu nawilżającym. Wieczorem w skórę można wklepać krem tłusty o właściwościach odżywczych. Na suchej skórze widoczne są nawet najmniejsze zmarszczki. Z tego powodu używając kolorowych kosmetyków, warto zadbać, żeby miały kremową konsystencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *