Pielęgnacja cery tłustej

Gruczoły łojowe osób z cerą tłustą produkują zbyt duże ilości sebum, przez co ich skóra jest przetłuszczona. Nadmiar łoju sprawia, że często pojawiają się zaskórniki oraz wągry. Częstym błędem jest stosowanie wyłącznie środków o działaniu przeciwbakteryjnym. Cera tłusta również potrzebuje odpowiedniego nawilżania, jednak w jej przypadku należy starannie wybrać kremy nawilżające.

Dla wielu osób podstawowym problemem są zaskórniki. Obecnie dostępnych jest wiele preparatów, które zmniejszają ich ilość. Wiele kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery tłustej zawiera alkohol. Ma on działanie ściągające, dzięki czemu gruczoły łojowe produkują mniej sebum. Alkohol powoduje także wysuszenie. Niekiedy cera tłusta jest jednocześnie odwodniona przez brak nawilżania jej.

Do pielęgnacji cery tłustej wskazane są kosmetyki o działaniu przeciwbakteryjnym, matującym oraz nawilżającym. Zalecany jest także peeling, który zmniejsza widoczność zaskórników. W sklepach dostępne są również specjalne maseczki oczyszczające.

Stosowanie kosmetyków kolorowych należy ograniczyć do niezbędnego minimum. Nadmiar kosmetyków może przyczyniać się do większej produkcji sebum. Powoduje to rozmazywanie się makijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *