Pielęgnacja cery wrażliwej

Cera wrażliwa jest bardzo trudna w pielęgnacji. Wykazuje ona bowiem skłonność do alergii. Spowodowane jest to m.in. brakiem odpowiedniej pielęgnacji. Skórze wrażliwej szkodzą niektóre składniki kosmetyków, głównie kwasy owocowe, alkohol oraz wszelkie konserwanty. Po ich użyciu skóra staje się zaczerwieniona.

W codziennej pielęgnacji należy stosować kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry wrażliwej. Warto unikać kosmetyków, które mają właściwości wysuszające. Z tego powodu mydło nie jest wskazane dla cery wrażliwej. Najlepsze preparaty pielęgnacyjne dla tego rodzaju cery nie zawierają substancji zapachowych oraz konserwujących. Dzięki temu nie podrażniają skóry, jak również umożliwiają jej właściwe nawilżenie.

Cera wrażliwa nie jest odporna na działanie mrozu oraz promieni słonecznych. Z tego powodu należy pamiętać o stosowaniu preparatów natłuszczających. Latem przydatne będą kremy z wysokim filtrem. Osoby z cerą wrażliwą powinny kupować wyłącznie kosmetyki hipoalergiczne. Najlepiej, żeby kremy cechowały się działaniem kojącym oraz ochronnym. Mycie twarzy wodą z kranu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepsze będzie użycie w tym celu wody mineralnej lub termalnej. Twarz należy delikatnie osuszyć, żeby uniknąć jej podrażnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *