Podstawowe błędy w pielęgnacji cery

Właściwa pielęgnacja cery sprawia, że wolniej się starzeje. Później pojawiają się na niej zmarszczki, jak również nie występują typowe dla danego rodzaju problemy, jak np. nadmierne przetłuszczanie się. Przyjęło się, że stosowanie preparatów przeciwzmarszczkowych to zadanie dla osób po 30-stym roku życia. Tymczasem kosmetyki przeciwzmarszczkowe można używać już wcześniej. Ma to niejako działanie profilaktyczne, zwłaszcza w przypadku cery suchej oraz cienkiej.

Kolejną kwestią jest stosowanie mydła. Zazwyczaj posiadają one odczyn zasadowy, który nie jest dobrze tolerowany przez skórę. Częste używanie zasadowego mydła powoduje przesuszenie cery. Z tego powodu warto wybierać takie mydło, które ma odczyn kwaśny lub obojętny. Mydła powinny się wystrzegać osoby z cerą suchą.

Peeling jest polecanym kosmetykiem zarówno przez kosmetologów, jak i dermatologów. Drobinki w nim zawarte przyczyniają się do usunięcia martwego, złuszczonego naskórka. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim wyborze peelingu. Peeling gruboziarnisty nie jest wskazany do pielęgnacji cery, ponieważ może spowodować jej podrażnienie. Lepszym rozwiązaniem są peelingi drobnoziarniste lub enzymatyczne. Częstotliwość wykonywania tego zabiegu zależy od rodzaju skóry. Osoby z cerą tłustą mogą używać go nawet dwa razy w tygodniu. Dla osób z cerą suchą lub wrażliwą wskazane jest rzadsze używanie peelingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *