Pozostałe typy cery

Poza podstawowymi rodzajami cery, wyróżnia się także inne typy, które wymagają właściwej pielęgnacji. Osoby ze skórą wrażliwą często skarżą się na jej pieczenie, nadmierne ściągnięcie czy mrowienie. Odczucia te pojawiają się w wyniku nieprawidłowej pielęgnacji. Cera wrażliwa jest połączeniem niektórych cech skóry suchej oraz alergicznej, dlatego jej pielęgnacja jest bardzo trudna. Osoby z tym typem skóry szkodzi nadmiar promieniowania słonecznego, stres, a także suche pomieszczenia. Kosmetyki dla cery wrażliwej powinny być pozbawione konserwantów oraz detergentów.

Cera dojrzała bezpośrednio związana jest z wiekiem. Z upływem czasu skóra naturalnie wiotczeje oraz traci swoją elastyczność. Objawia się to zmarszczkami oraz bruzdami. Cera staje się sucha oraz cienka. Osoby z cerą dojrzałą powinny zwrócić szczególną uwagę na jej pielęgnacje. Warto stosować głównie substancje odżywcze oraz regenerujące.

Wiele osób posiada także cerę naczynkową. Związane jest to z nadmierną kruchością naczynek oraz ich nadwrażliwością. Cechą charakterystyczną cery naczynkowej jest pojawienie się rumienia. Osoby z takim rodzajem cery powinny wystrzegać się promieni słonecznych, alkoholu oraz częstych zmian temperatur. Warto stosować preparaty, które wzmocnią naczynia krwionośne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *