Rodzaje cery

Adjupanrix Zantac cena

Każdy rodzaj skóry wymaga odmiennego sposobu pielęgnacji. Obecnie wyróżnia się cztery podstawowe typy skóry: normalną, suchą, tłustą oraz mieszaną. Rodzaj skóry można określić na podstawie obserwacji, ponieważ każdy cechuje się innymi właściwościami.

Cera normalna charakteryzuje się dobrym napięciem oraz jędrnością. Nie występują żadne problemy skórne typu łuszczenie się. Naczynia krwionośne nie są widoczne, nie ma również zmian barwnikowych. Cera normalna nie stwarza problemów bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jest to jednocześnie najłatwiejszy rodzaj cery pod względem pielęgnacji.

Cera sucha jest zdecydowanie cieńsza od normalnej. Zazwyczaj widoczne są na niej rozszerzone naczynia krwionośne. Dość szybko pojawiają się na niej drobne zmarszczki, widoczne przede wszystkim wokół ust oraz oczu. Osoby z cerą suchą powinny zrezygnować z mycia twarzy mydłem, ponieważ ich skóra jest wówczas nadmiernie zaczerwieniona. Ponadto skóra sucha łatwo się łuszczy. Z tego powodu należy stosować odpowiednią pielęgnację, głównie w okresie wakacyjnym.

Przeciwieństwem skóry suchej jest skóra tłusta. Jest ona grubsza, a także wykazuje tendencję do nadmiernego przetłuszczania się. Dzięki temu zmarszczki pojawiają się na niej później, niż w przypadku pozostałych rodzajów cery. Często pojawiają się na niej zaskórniki oraz rozszerzone pory. Jest odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Cera mieszana jest połączeniem poszczególnych cech cery suchej oraz tłustej. Broda, nos oraz czoło są nadmiernie przetłuszczone na skutek działania gruczołów łojowych. Z kolei skóra na policzkach jest przesuszona.

wirusowe zapalenie wątroby typu a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *